T.J. Sokol Zásada je pobočným spolkem České obce sokolské, organizace vzniklé na našem území již roku 1862. V současné uspěchané a přetechnizované době se mohou původní sokolské myšlenky a ideály zdát překonané, nicméně jejich odkaz, minimálně sportovní duch, stále přetrvává. T.J. Sokol Zásada je s dalšími okolními jednotkami sdružená v Jizerské župě, která má sídlo v Železném Brodu.

Areál jednoty zahrnuje objekt sokolovny, jejíž sál je největší svého druhu v regionu, a venkovní hřiště. Prostory jsou k dispozici nejen našim členům, ale i veřejnosti. Objekt sokolovny neslouží pouze sportovním aktivitám, ale je využíván i pro různé kulturní akce pořádané v obci, jako jsou plesy, představení loutkového divadla, výstavy apod.

Veškerý majetek T.J. Sokol Zásada je ve vlastnictví zásadského spolku, který má vlastní právní subjektivitu (nezávislost na centrální organizaci), IČ 602 52 197

Kromě sportovní činnosti (cvičení žen, účast mužů na závodě Muchovman a další sportovní aktivity) organizuje T.J. Sokol Zásada též pohádkové putování pro děti, pouť ve Zbytkách apod. V roce 2015 byla při T.J.Sokol Zásada také obnovena činnost loutkového divadla.

Cílem jednoty je především optimalizovat využití objektu sokolovny a umožnit sportovní a kulturní vyžití všem našim členům i široké veřejnosti, a tak případně i zvyšovat členskou základnu. Zveme Vás proto nejen na naše stránky, ale rovnou i do našeho Sokola!